امدادرسانی گروه‌های جهادی در مناطق زلزله زده خوی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر امدادرسانی گروه‌های جهادی در مناطق زلزله زده خوی به گزارش خبرنگار سایت احکام؛ محمدباقر علائی چهارشنبه شب در گفتگو با خبرنگاران از اعزام گروه‌های جهادی به مناطق زلزله‌زده خوی خبر داد و افزود: گروه‌های جهادی از همان ابتدای زلزله ۵٫۴ ریشتری به مناطق زلزله‌زده خوی اعزام شده و در کنار مردم در حال امدادرسانی و خدمت هستند.
محمدباقر علائی با اشاره به آمادگی کامل برای اعزام ماشین‌آلات و تجهیزات تخصصی سبک‌وسنگین خود به محل حادثه گفت: ۶ گروه در حال عملیات آواربرداری و امدادرسانی به آسیب‌دیدگان هستند.
فرمانده سپاه خوی اظهارکرد: مهم‌ترین وظیفه سپاه خدمت به مردم است و این را ما وظیفه شرعی و دینی خود می‌دانیم.
وی ضمن ابراز همدردی با آسیب‌دیدگان متأثر از زمین‌لرزه ۵٫۴ ریشتری گفت: سپاه تا اتمام مراحل آواربرداری، ساخت و نوسازی واحدهای خسارت‌دیده در کنار مردم خواهد بود و به نوکری خود برای مردم افتخار می‌کند.
همچنین بر اساس اعلام سازمان بسیج سازندگی آذربایجان غربی ۵۰ گروه جهادی تخصصی برای کمک به مردم زلزله زده خوی اعزام شده اند.
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر حدود ساعت ۱۳ و ۳۸ دقیقه امروز، چهارشنبه، خوی در شمال آذربایجان غربی را لرزاند
مکان دقیق این زمین لرزه در طول جغرافیایی ۴۴.۵۸ درجه و عرض جغرافیایی ۳۸.۵۸ و عمق ۱۰ کیلومتری زمین گزارش شده است.
همچنین حدود ساعت ۱۳ و ۱۹ دقیقه امروز زمین لرزه دیگری با قدرت ۳.۶ ریشتر همین منطقه را لرزانده بود.
زمین لرزه‌ای با قدرت ۵.۴ ریشتر روز ۱۳ سایت احکام امسال در خوی اتفاق رخ داد که موجب خسارت کلی به یک هزار و ۱۰۰ واحد و خسارت جزئی به بیش از چهار هزار واحد مسکونی شهری و روستایی شد. امیدوارم از خبر امدادرسانی گروه‌های جهادی در مناطق زلزله زده خوی راضی بوده باشید.

امدادرسانی گروه‌های جهادی در مناطق زلزله زده خوی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۹ ۰۲:۳۹:۲۹