افزایش ۴۷ درصدی بودجه قطار شهری تبریز طی سال آینده

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر افزایش ۴۷ درصدی بودجه قطار شهری تبریز طی سال آینده به گزارش سوالات شرعی و احکام، یعقوب وحیدکیا در جلسه بررسی مطالعات اصلاحی خط ۲ مترو و آخرین وضعیت خط ۱ که با حضور اعضای شورای اسلمی شهر و شهردار تبریز برگزار شد، اظهار کرد: این افزایش مبلع از محل وام، تسهیلات، فروش املاک و منابع مشارکتی و اوراق مشارکت تأمین خواهد شد.
وحیدکیا با بیان اینکه طی سال آینده ۷۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل خط ۱ مترو هزینه خواهد شد، افزود: در مجموع پنج هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان توسط دولت و شهردارری برای خط ۱ قطار شهری تبریز هزینه شده است.
وی از روزانه ۱۰ متر حفاری در مترو تبریز خبر داد و اظهار کرد: تا کنون ۱۲ کیلومتر از خط ۲ مترو حفاری شده است. تی بی ام‌های خط ۲ مترو در دست تعمیر و آماده حفاری در غرب و شرق خط دو هستند. تلاش داریم در وهله اول تی بی ام غربی را که مسیر آن کوتاه‌تر است فعال کنیم.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز با اشاره به بودجه دو هزارو ۶۳۶ میلیارد تومانی مترو تبریز در سال جاری گفت: ۶۵۴ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی شهرداری است.
وی افزود: درآمد اختصاصی دولتی از محل‌های پیش‌بینی شده ۵۱ میلیارد تومان بود که تا کنون ۱۶ میلیارد تومان آن وصول شده است. امیدوارم از خبر افزایش ۴۷ درصدی بودجه قطار شهری تبریز طی سال آینده راضی بوده باشید.

افزایش ۴۷ درصدی بودجه قطار شهری تبریز طی سال آینده  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۴ ۰۲:۳۸:۳۶