افزایش ۱۳ درصدی تصادفات منجر به فوت در مرکزی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر افزایش ۱۳ درصدی تصادفات منجر به فوت در مرکزی به گزارش خبرنگار سایت احکام، سرهنگ سیدعلی حسینی بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه در استان مرکزی در سال گذشته شاهد افزایش تصادفات منجر به فوت بوده‌ایم و امسال نیز در ۹ ماهه گذشته این روند ادامه و شاهد افزایش ۱۳ درصدی هستیم.
وی افزود: در طول ۳ ماه گذشته با اقدامات خوبی که صورت گرفته و دخالت‌های قضائی در استان، رفع نقاط حادثه خیز روند کنترلی و کاهشی داشته و در ۹ ماهه امسال حوادث رانندگی به لحاظ تعداد تصادف ۸ درصد و به لحاظ تعداد مصدومان ۱۰ درصد افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: شهرستان‌های محلات با افزایش ۵ فقره، خمین با بیش از ۵ فقره، شهرستان ساوه با ۴ فقره و اراک با ۳ فقره تصادف فوتی نسبت به سال گذشته بیشترین وقوع تصادف را به خود اختصاص داده‌اند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان مرکزی با بیان اینکه افزایش میانگین متوسط سرعت رانندگی در اراک و ساوه یکی از مشکلات در این حوزه است تصریح کرد: میانگین متوسط سرعت در معابر شهری در شهر اراک ۲۵ کیلومتر و در ساوه ۱۴.۵ کیلومتر نسبت به میانگین کشوری بیشتر است و بیش از ۸۰ درصد تخلفات حادثه ساز رانندگی مربوط به ساوه و اراک است.
حسینی رتبه استان در حوزه فوت عابرین پیاده را ۲۷ کشوری عنوان کرد و گفت: در این خصوص جز استان‌های آخر در کشور هستیم.
وی در خصوص آلودگی هوای اراک اضافه کرد: اعتقاد بنده بر این است که آلودگی هوای اراک خودرویی نیست و نمی‌توان آلودگی هوا را با آلودگی خودرویی مرتبط کرد و این آلودگی بیشتر مربوط به صنایع است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان مرکزی از راه اندازی مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم غیرعمد و ویژه تصادفات در دادگستری استان مرکزی خبر داد و گفت: همچنین شهرداری ملزم به جمع آوری اتوبوس‌های دودزا کرد است و در صورت عدم توجه بعد از اخطار اقدام قانونی لازم انجام خواهد شد. امیدوارم از خبر افزایش ۱۳ درصدی تصادفات منجر به فوت در مرکزی راضی بوده باشید.

افزایش ۱۳ درصدی تصادفات منجر به فوت در مرکزی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۰ ۰۲:۳۸:۵۹