اعتصاب معلمان در اسکاتلند مدارس را به تعطیلی کشاند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اعتصاب معلمان در اسکاتلند مدارس را به تعطیلی کشاند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های انگلیس گزارش دادند که مدارس ابتدایی در سراسر اسکاتلند روز سه‌شنبه بدلیل برگزاری اعتصاب معلمان تعطیل شدند و مدارس متوسطه نیز روز چهارشنبه از همین رویه پیروی می‌کنند و به اعتصاب‌ها خواهند پیوست.
گفته شده معلمان اسکاتلندی با هدف اعلام تقاضای افزایش دستمزد در بحبوحه تورم بی‌سابقه در انگلیس کار خود را به صورت موقت ترک کردند.
اعتصاب توسط مؤسسه آموزشی اسکاتلند، انجمن معلمان متوسطه اسکاتلند و اتحادیه معلمان پس از شکست آخرین مذاکرات با دولت محلی اسکاتلند برای افزایش حقوق‌ها در روز دوشنبه برگزار شد.
«آندریا بردلی»، رئیس اتحادیه معلمان اسکاتلند گفت: «در حال حاضر برای توقف اعتصاب این هفته در مدارس خیلی دیر است، ولی امیدواریم که مذاکرات جدیدی در اواخر این هفته برای پیشبرد بحث‌ها به سمت یک پیشنهاد بهتر انجام شود.»
پس از آنکه اتحادیه‌های معلمان پیشنهاد دولت محلی اسکاتلند برای افزایش ۵ درصدی حقوق را که شامل افزایش ۶.۸۵ درصدی برای کارکنان کم دستمزد بود، رد کردند، آنها خواستار افزایش ۱۰ درصدی دستمزدها شدند، اما دولت محلی با این پیشنهاد جدید مخالفت کرد و اتحادیه معلمان نیز گفت که ما انتظار داریم که افزایش حقوق متناسب با هزینه‌های زندگی صورت گیرد تا بتواند هزینه‌های جدید را جبران کند.
همچنین سخنگوی «نیکولا استورجن»، وزیر اول اسکاتلند ماه گذشته به خبرنگاران گفت که او وضعیت اسفناک معلمان را درک می‌کند، اما او همزمان این توجیه را نیز مطرح کرد که دولت اسکاتلند در یک بودجه فشرده و محدود عمل می‌کند که قبلاً توسط تورم افسارگسیخته کمتر هم شده است.
پیشتر نیز در اواخر نوامبر ۲۰۲۲، یعنی حدود سه ماه پیش، تقریباً تمام مدارس اسکاتلند به دلیل اعتصاب معلمان که خواستار افزایش ۱۰ درصدی دستمزدها بودند، تعطیل شدند. آن اعتصاب، اولین اعتصاب سراسری معلمان در اسکاتلند از دهه ۱۹۸۰ بود و اکنون دومین دور اعتصاب معلمان طی سی سال گذشته در اسکاتلند در حال برگزاری است.
انگلیس در ماه‌های اخیر با موجی از اعتصابات روبرو بوده است. کارمندان راه آهن و فرودگاه، وکلا، پستچی‌ها و کارگران سایر مناطق در اعتراض به کاهش دستمزدها بدلیل افزایش تورم دست به اعتراض زده و خواستار بهبود شرایط کار نیز شده اند.
ماه گذشته نیز یک گروه اقتصادی اعلام کرد که میزان اعتصابات در انگلیس به بالاترین میزان از زمان نخست وزیری مارگارت تاچر تاکنون رسیده است.
کارمندان حوزه راه‌آهن، پرستاران، رانندگان آمبولانس، کارمندان پست، رانندگان اتوبوس و کارمندان بخش ارائه خدمات عمومی از جمله اقشاری هستند که با هدف دریافت حقوق بیشتر در سایه بحران افزایش هزینه‌های زندگی در انگلیس دست به اعتصاب زده‌اند.
در حالی که ماه‌هاست سایه بحران کمبود درآمد و اختلاف بین اتحادیه‌های کارگری و دولت درباره حقوق‌ها در جریان است، اما اتحادیه‌های کارگری اعتصابات گسترده‌ای را برای سال نو میلادی برنامه‌ریزی کرده اند.
دفتر آمار ملی انگلیس اخیراً اعلام کرده بود که در ماه اکتبر هم ۴۱۷ هزار نفر روز در انگلیس از دست رفته که بالاترین میزان از سال ۲۰۱۱ تاکنون بوده است.
کارشناسان بر این باورند که این حجم از اعتصابات تولید ناخالص داخلی انگلیس را ۰.۵ درصد کاهش خواهد داد. امیدوارم از خبر اعتصاب معلمان در اسکاتلند مدارس را به تعطیلی کشاند راضی بوده باشید.

اعتصاب معلمان در اسکاتلند مدارس را به تعطیلی کشاند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۱ ۰۲:۴۰:۳۸