اصحاب رسانه آگاهی‌دهنده و جریان‌ساز هستند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اصحاب رسانه آگاهی‌دهنده و جریان‌ساز هستند به گزارش خبرنگار سایت احکام، فرهاد زیویار روز سه‌شنبه در آئین گرامیداشت روز خبرنگار ضمن تبریک این روز، اظهار داشت: اصحاب رسانه ارکان دموکراسی و مردم‌سالاری هستند و آگاهی‌دهنده و جریان‌ساز هستند.
وی با اشاره به اینکه موضوع رسانه و اطلاع‌رسانی در همه امور اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نیازمند به دانش است، افزود: خوشبختانه رسانه‌های لرستان به این دانش آگاهی دارند و باوجود لزوم حمایت رسانه و انتقادات موجود از عدم توجه بر رسانه، اما طلایی‌ترین و سالم‌ترین اخبار در این مرزوبوم به قلم می‌آید.
استاندار لرستان، گفت: یکی از نکاتی که خبرنگاران باید نسبت به آن توجه داشته باشند، اطلاع‌پیداکردن از خبر دقیق و صحیح، راجع به وقایع است.
زیویار با اشاره به اهمیت بیان اخبار امیدبخش و خوب از تریبون‌های رسمی، عنوان کرد: به‌عنوان‌مثال در سال ۱۴۰۰ تولید گندم لرستان ۱۲۷ هزار تن بوده است و در سال ۱۴۰۱ با وجود خشکسالی به ۲۷۰ هزار تن رسید.
وی با اشاره به رشد چهار برابری تولید گندم در لرستان طی دو سال گذشته، گفت: درست نوشتن، صحیح نوشتن و به‌وقت نوشتن جز نکاتی است که باید راجع به آن احساس مسئولیت کنیم.
استاندار لرستان با اشاره به نقش بنگاه‌های خبررسانی نظام سلطه در جریان‌سازی رسانه‌ای، گفت: خبرنگاری و رسانه می‌تواند جریان‌سازی داشته باشد و سبک زندگی را بر اساس الگوهای موردنظر ما کم‌رنگ و یا پر رنگ کند.
زیویار، گفت: بیان حق به معنای آن نیست باب میل یک مسئول قلم‌فرسایی کنیم، بلکه اداکردن حق است و مردم و مسئولان نیز یکی از اجزای این حق هستند.وی با بیان اینکه صحنه کار خبرنگاران یک کارزار با مخاطبین متعدد است، عنوان کرد: کار خبرنگار در بعضی از بخش‌ها مانند رزم در جنگ است به معنای پیچیده‌تر در یک جنگ ترکیبی است چرا که دشمن را در مقابل خود ندارد.
استاندار لرستان، گفت: جامعه رسانه نقش بزرگ تربیتی در جامعه دارد و این قداست مأموریت اصحاب رسانه را بیشتر می‌کند و خبرنگاری شباهت زیادی با رسالت انبیا دارد.
زیویار با بیان اینکه روز خبرنگار به یمن جان‌فشانی کسی نام‌گذاری شده که برای کاری که آن را مقدس می‌دانسته از فداکردن جانش نیز دریغ نکرده است، افزود: کار خبرنگاری کاری سخت و پیچیده‌ای است و قدردان زحمات همه خبرنگاران استان هستیم.
وی با اشاره به اینکه روز خبرنگار صرفاً به اسم شخصیتی که کار حرفه‌ای انجام داده نام‌گذاری نشده است، عنوان کرد: مانند دیگر مناسبت‌ها همچون روز زن که روز بالاترین شخصیتی است که می‌تواند برای همه زنان کشور الگو باشد و یا روز مرد برای مردان، انتخاب‌ها به‌دقت انجام شده بر اساس محاسبات دنیایی شکل نگرفته، بنابراین باید سعی کنیم اگر در موقعیت تبیین این روزها قرار می‌گیریم به معنای واقعی حق این روز را ادا کنیم. امیدوارم از خبر اصحاب رسانه آگاهی‌دهنده و جریان‌ساز هستند راضی بوده باشید.

اصحاب رسانه آگاهی‌دهنده و جریان‌ساز هستند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۹ ۰۲:۴۷:۱۲