استونی: نیروهای اوکراین را آموزش می دهیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر استونی: نیروهای اوکراین را آموزش می دهیم به گزارش سوالات شرعی و احکام، وزیر دفاع استونی از آموزش نیروهای اوکراینی توسط این کشور خبر داد.
بر اساس این گزارش، وزیر دفاع استونی در گفتگو با شبکه خبری الجزیره مدعی شد که تهدیدات روسیه که این کشور در اوکراین با آن مواجه است، در حال افزایش می باشد.
این مقام نظامی استونی افزود: ما در حال آموزش نیروهای اوکراین هستیم تا برای نبرد آمادگی بیشتری داشته باشند.
این در حالی است که «کایا کالاس»، نخست وزیر استونی با اشاره به مشکلات داخلی کشورهای اروپایی در حوزه انرژی، گفت که تمایل اعضای اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم علیه مسکو رو به کاهش گذاشته است.
کالاس در گفت‌وگو با نشریه تلگراف، چاپ انگلیس گفت: اعمال تحریم (علیه روسیه) روز به روز دشوارتر می‌شود و حوزه‌های زیادی برای اعمال تحریم باقی نمانده است. مشکل اینجاست.
نخست وزیر استونی «جنگ فرسایشی» و «مشکلات داخلی» را دلیل تمایل رو به افول اروپایی‌ها برای تحریم روسیه عنوان کرد.
آمریکا و اتحادیه اروپا از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در ماه فوریه، اقتصاد مسکو را با تحریم هدف گرفته‌اند. در حالی که دور نخست تحریم‌ها به طور متفق‌القول به تأیید و تصویب آنها رسیده بود، به دلیل نقش محوری مسکو در عرضه نفت و گاز، محدودیت‌ها برای خرید انرژی روسیه به نقطه اختلاف متحدان اروپایی تبدیل شده است.
در بین کشورهای اروپایی، استونی در ماه جولای، بالاترین میزان افزایش قیمت انرژی را ثبت کرد. البته این موضوع، اشتیاق سران این کشور را به جنگ اوکراین کاهش نداد. استونی از ماه آگوست و به نسبت سرانه تولید ناخالص داخلی، تجهیزات نظامی بیشتری نسبت به سایر کشورهای عضو ناتو به کی‌یف ارسال کرده است. امیدوارم از خبر استونی: نیروهای اوکراین را آموزش می دهیم راضی بوده باشید.

استونی: نیروهای اوکراین را آموزش می دهیم  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۱ ۰۲:۳۹:۰۸