اردن درباره انتفاضه جدید در فلسطین هشدار داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اردن درباره انتفاضه جدید در فلسطین هشدار داد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، عبدالله دوم پادشاه اردن طی مصاحبه‌ای درباره وقوع انتفاضه جدید در فلسطین هشدار داد.
بر اساس این گزارش، شبکه سی ان ان روز چهارشنبه مصاحبه با عبدالله دوم پادشاه اردن را که حدود دو هفته پیش انجام شده بود، پخش کرد.
پادشاه اردن در این مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره نگرانی پیرامون وقوع انتفاضه سوم در فلسطین گفت: ما باید درباره وقوع انتفاضه جدید نگران باشیم. اگر این امر روی دهد ممکن است به فروپاشی کامل منجر شود و این موضوع به نفع اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها نخواهد بود.
عبدالله دوم همچنین افزود در صورتی که سوء استفاده از قدس برای اهداف سیاسی تداوم داشته باشد این امر می‌تواند با سرعت زیادی اوضاع را از کنترل خارج کند.
لازم به ذکر است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی گفت که کابینه او تصمیم دارد شهرک سازی را در کرانه باختری و جولان اشغالی گسترش دهد.
نتانیاهو افزود: برنامه کابینه اسرائیل به ریاست من تلاش برای تقویت و توسعه شهرک سازی در الجلیل، النقب، جولان، یهودا و السامره خواهد بود.
این در حالی است که پیش از این، بنی گانتز وزیر جنگ کابینه پیشبرد امور در سرزمین‌های اشغالی گفته بود که با روی کار آمدن کابینه نتانیاهو احتمالاً تنش ها در منطقه تشدید می شود.
این اظهارات ساعاتی در پی سخنان یائیر لاپید، نخست وزیر دولت پیشبرد امور در سرزمین‌های اشغالی صورت می گیرد که با انتقاد از دولت جانشین خود گفت: دولت نتانیاهو حتی پیش از تشکیل، ثابت کرد، فاسدترین دولت در تاریخ اسرائیل است.
تحلیلگران سیاسی بر این باورند که حضور راست افراطی و احزاب دینی صهیونیستی و حریدی در قدرت از یک سو باعث خواهد شد که ائتلاف حاکم آینده به ریاست نتانیاهو رویکرد و سیاست‌های بسیار افراطی و فاشیستی را علیه فلسطینیان در داخل سرزمین های اشغالی، کرانه باختری، قدس اشغالی و نوار غزه در پیش بگیرد و از سوی دیگر، سطح تنش‌ها در منطقه را افزایش دهد. امیدوارم از خبر اردن درباره انتفاضه جدید در فلسطین هشدار داد راضی بوده باشید.

اردن درباره انتفاضه جدید در فلسطین هشدار داد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۹ ۰۲:۳۷:۱۴