ادعای منابع ترکیه درباره پیشنهاد روسیه برای خروج قسد ازشمال
سوریه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ادعای منابع ترکیه درباره پیشنهاد روسیه برای خروج قسد ازشمال
سوریه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، منابع ترکیه ای مدعی شدند که روسیه پیشنهاداتی را به آنها درباره حضور شبه نظامیان کرد در شمال سوریه و عملیات نظامی احتمالی ترکیه در این منطقه ارائه کرده است.
بر اساس این گزارش، این منابع به شبکه خبری الجزیره گفتند: هیات روسیه به ما پیشنهاد خروج نیروهای دموکراتیک سوریه با سلاح های خود از عین العرب و منبج را ارائه کرده است.
این منابع همچنین مدعی شدند که روسیه پیشنهاد داده است نیروهای آسایش پس از ادغام در موسسات امنیتی دولت سوریه در منطقه باقی بمانند.
منابع مذکور ادعا کردند: روسیه به ما اعلام کرده است که نیروهای دموکراتیک سوریه با این پیشنهاد موافق هستند مشروط به اینکه ترکیه دست به عملیات نظامی نزند.
منابع ترکیه ای همچنین به الجزیره گفتند: ما پیشنهاداتی را که هیات روسی ارائه کرده بررسی می کنیم و همچنان مشغول ارزیابی آن هستیم.
این ادعاها در حالی است که هیچ منبع روس چنین پیشنهاداتی را تایید نکرده است.
ترکیه از اواخر آبان و پس از حمله تروریستی در استانبول، به بهانه مبارزه با تروریسم و مقابله با شبه‌نظامیان کُرد، عملیات هوایی در مناطق شمال عراق و شمال سوریه را آغاز کرده ا ست.
در پی عملیات تروریستی در استانبول، ۶ نفر کشته و ۸۱ نفر دیگر زخمی شدند. دولت ترکیه می‌گوید عناصر پ‌ک‌ک عامل اصلی این عملیات تروریستی هستند. تروریست‌های پ‌ک‌ک اما با انتشار بیانیه‌ای مدعی شدند هیچ نقشی در عملیات تروریستی در استانبول نداشته‌اند.
همچنین رئیس جمهور ترکیه بار دیگر به توجیه تعرض ارتش این کشور به حاکمیت ارضی سوریه پرداخت.
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی توجیهی در خصوص عملیات نظامی غیر قانونی این کشور در شمال سوریه گفت که اگر تروریست‌ها از شمال سوریه نشأت بگیرند، نه تنها آنها را از مرزهای خود دور خواهیم کرد، بلکه سرچشمه آنها را به طور کامل از بین خواهیم برد.
رئیس جمهور ترکیه در ادامه افزود: وقتی با تهدیدی علیه بقای خود مواجهه شویم، توانایی دستیابی به پیروزی‌هایی را داریم که هیچکس انتظارش را ندارد.
ترکیه از ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان) عملیات هوایی موسوم به «پنجه شمشیر» را علیه گروه تروریستی پ.ک. ک در شمال عراق و در شمال سوریه آغاز کرده است.
وب‌سایت آکسیوس به نقل از منابع آگاه اعلام کرد «بیل برنز»، رئیس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در تماس تلفنی با «هاکان فیدان» همتای ترکیه‌ای خود به آنکارا هشدار داده که حملات توپخانه‌ای و هوایی ترکیه در شمال سوریه، نیروهای آمریکا در منطقه را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد.
تماس تلفنی بین سران سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و ترکیه پس از آن انجام شده که گفته می‌شود ارتش ترکیه در جریان حمله به سوریه، مناطق نزدیک به محل استقرار نیروهای اشغالگر آمریکا در «الحسکه» در شمال سوریه را هدف قرار داده است. امیدوارم از خبر ادعای منابع ترکیه درباره پیشنهاد روسیه برای خروج قسد ازشمال
سوریه
راضی بوده باشید.

ادعای منابع ترکیه درباره پیشنهاد روسیه برای خروج قسد ازشمال
سوریه  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۹ ۰۲:۳۷:۳۹