احداث فرهنگسرا تا راه‌اندازی معاونت هماهنگی گردشگری
استانداری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر احداث فرهنگسرا تا راه‌اندازی معاونت هماهنگی گردشگری
استانداری
به گزارش خبرنگار سایت احکام، شامگاه پنجشنبه در نشست نخبگان و فعالان عرصه‌های مختلف شهرستان سرعین که با استاندار اردبیل انجام شد، سخنرانان خواستار اصلاح و بهسازی جاده مرگ ارجستان و آلوارس، راه‌اندازی پایگاه فوریت‌های پزشکی در مسیرهای گردشگری سرعین و تأمین آب شرب شهرها و روستاهای شهرستان سرعین به همراه احداث خانه عالم در این شهرستان شدند.
در این دیدار که منتخبان گروه‌ها و اقشار مختلف خواسته‌ها و مطالبات خود را مطرح کردند، ضرورت راه‌اندازی مدرسه همیار طبیعت، مدرسه گردشگری روستایی و بهره‌مندی روستانشینان دامنه سبلان از آب طبیعی چشمه‌های قورقور را خواستار شدند.
ضرورت راه‌اندازی پارک علم و فناوری در شهرستان سرعین و حمایت از فعالان صنایع دستی به همراه نهال‌کاری در مسیرهای گردشگری از دیگر مطالبات و خواسته‌های نخبگان و برجستگان شهرستان سرعین در دیدار با استاندار اردبیل بود.
رئیس جامعه آبدرمانی‌های شهرستان سرعین نیز در این دیدار به جمعیت پنج هزار نفری این شهرستان اشاره کرد و گفت: صنعت گردشگری در این شهرستان در بخش‌های اقامتی و آبدرمانی‌ها فرصت اشتغال برای پنج هزار نفر را فراهم کرده و اکثر اهالی سرعین از محل درآمد حاصل از صنعت گردشگری امرار معاش می‌کنند.
رضا آستانی به وجود ۲۰۰ مرکز اقامتی و آب‌درمانی در سرعین اشاره کرد و افزود: شایسته این ظرفیت نیست که در این شهرستان به عنوان قطب گردشگری نمایندگی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تنها با یک نفر مسئول مدیریت شود.
وی اظهار کرد: به رغم آغاز رویداد ۲۰۲۳ پایتخت کشورهای عضو اکو در اردبیل، هنوز هیچ برنامه از سوی میراث فرهنگی تدارک دیده نشده و ما همچنان در انتظار برگزاری رویداد عظیم در این حوزه هستیم.
رئیس جامعه آبدرمانی‌های شهرستان سرعین از استاندار اردبیل خواست تا مشکل مالیات ارزش افزوده آب‌های درمانی را برطرف کرده و زمینه استفاده اهالی و مسافران را از آب‌های درمانی با کمترین تمنای مالیات ارزش افزوده فراهم کنند.
آستانی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: آب‌های گرم و درمانی سرعین نظیر آب‌های استخر لاکچری تهران نیستند که با قیمت گران عرضه شوند بلکه ما با حداقل قیمت به مردم ارائه خدمات می‌کنیم و باید از معافیت‌های مالیاتی نیز استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: در سفر اول رئیس جمهور هیچ مصوبه‌ای در حوزه گردشگری وجود نداشت و ما از این بابت گله‌مند هستیم و امیدواریم در دور دوم سفر این خلأ جبران شده و مصوبه‌ای را در بازسازی و توسعه آب‌های درمانی و هتل‌های اقامتی شاهد باشیم.
رئیس جامعه آبدرمانی‌های شهرستان سرعین ضرورت احیای ساری‌سو و قره‌سو را به شکل سنتی و با هدف ارائه خدمات رایگان به اهالی سرعین یادآور شد و بیان کرد: باید هر چه سریع‌تر پروژه‌های مشکل‌دار این شهرستان در حوزه‌های گردشگری که مورد اختلاف شرکت سرمایه‌گذاری و سایر مجموعه‌های سرمایه‌گذاری است، برطرف شود.
در ادامه نمایندگان بخش‌های بانوان، سیاسی، هنرمندان و خیرین خواستار راه‌اندازی معاونت هماهنگی امور گردشگری در استانداری، پیگیری برای راه‌اندازی فرمانداری ویژه در سرعین، تغییر مدیران قبلی و به‌کارگیری مدیران انقلابی، احداث و راه‌اندازی پارک بانوان، فرهنگسرا و مجتمع فرهنگی، هنری را در شهرستان سرعین به همراه تکمیل پروژه‌های آموزشی با همراهی خیرین را خواستار شدند.
به گزارش خبرنگار سایت احکام، در پایان این مراسم از چهره‌های برجسته، نخبه علمی، ورزشی، فرهنگی، هنری، قرآنی و دانش‌آموزی شهرستان سرعین با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.
استاندار اردبیل همچنین در سفر یک روزه خود به سرعین با خانواده شهید «یوسف شیرزاد» دیدار کرده و خواستار تداوم راه عزتمند شهدا در مسیر خدمت‌رسانی به مردم شد. امیدوارم از خبر احداث فرهنگسرا تا راه‌اندازی معاونت هماهنگی گردشگری
استانداری
راضی بوده باشید.

احداث فرهنگسرا تا راه‌اندازی معاونت هماهنگی گردشگری
استانداری  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۰۶ ۰۲:۴۶:۲۸