احتمال ارائه موشک‌های بالستیک تاکتیکی آتاکامز آمریکا به
اوکراین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر احتمال ارائه موشک‌های بالستیک تاکتیکی آتاکامز آمریکا به
اوکراین
به گزارش سوالات شرعی و احکام، شبکه تلویزیونی ای بی سی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که موشک‌های بالستیک تاکتیکی آتاکامز ممکن است در بسته کمک نظامی جدید ایالات متحده به اوکراین گنجانده شود.
به گفته این منبع آگاه، این موضوع در حال حاضر در دولت آمریکا در حال بررسی است.
یک مقام آمریکایی به ای بی سی گفت: برنامه‌های واشنگتن برای نوع سلاح برای اوکراین ممکن است تغییر کند.
یکی دیگر از مقامات دولت آمریکا افزود که موضوع تحویل موشک‌های آتاکامز اکنون روی میز است و این موشک‌ها می‌توانند در بسته کمک‌های نظامی بعدی ایالات متحده گنجانده شوند.
دو روز پیش، «آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن به کیف کمک بیشتری به مبلغ بیش از یک میلیارد دلار ارائه خواهد داد.
وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با «دیمیتری کولبا»، وزیر امور خارجه اوکراین گفت که از این مبلغ ۶۶۵.۵ میلیون دلار صرف کمک‌های نظامی و غیرنظامی خواهد شد.
پیش از این، «کالین کال»، معاون وزیر دفاع آمریکا اعلام کرده بود که تخصیص میلیاردها دلار کمک نظامی به اوکراین بر صنایع نظامی ایالات متحده فشار وارد کرده است. کال گفت: «تلاش‌ها برای کمک به اوکراینی‌ها بر صنایع نظامی ما فشار آورده است.»
دولت آمریکا اعلام کرده است که مجموع کمک‌های ارائه شده به اوکراین، در دوره جو بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده، بالغ بر ۴۵ میلیارد دلار بوده که ۳۷.۶ میلیارد دلار آن از آغاز جنگ روسیه در اوکراین به کیف اعطا شده است.
ماه گذشته نیز وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه تأیید کرد که پنتاگون ارزش تسلیحاتی که به اوکراین ارسال کرده است را حداقل ۳ میلیارد دلار افزایش داده است تا اوکراین بتواند در ادامه جنگ اهداف تعیین شده را در محدوده این کشور به دست آورد.
در دسامبر گذشته نیز نظرسنجی انجام شده توسط مؤسسه روابط بین‌الملل شیکاگو نشان داد که با توجه به عملیات نظامی روسیه در اوکراین، حمایت عمومی آمریکا از حمایت نظامی اوکراین کاهش یافته است.
اوکراین از زمان آغاز جنگ روسیه در اواخر فوریه ۲۰۲۲، کمک‌های مالی و نظامی بسیار گسترده و متنوعی از کشورهای غربی به رهبری ایالات متحده و دیگر کشورهای اروپایی دریافت کرده است.
کشورهای غربی از طریق حمایت مالی، نظامی و سیاسی از کیف به دنبال مانع تراشی در اهداف نظامی روسیه هستند، در حالی که مسکو بارها تأیید کرده است که عملیات در دونباس تا رسیدن به همه اهداف متوقف نخواهد شد.
نیروهای روسیه به عملیات نظامی خود ادامه می‌دهند و کنترل چهار منطقه‌ای را که سال گذشته به روسیه پیوستند (جمهوری‌های مردمی دونتسک و لوهانسک و استان‌های زاپوریژیا و خرسون) کامل کرده‌اند.
دو هفته پیش از این نیز، شماری از نمایندگان کنگره بر جنگ‌افروزی بیشتر کشورشان در اوکراین با ارسال سلاح‌های پیشرفته تاکید کرده بودند و در نامه‌ای به «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا از او خواستند که سامانه موشکی تاکتیکی ارتش آمریکا (ATACMS) را به اوکراین تحویل دهد. امیدوارم از خبر احتمال ارائه موشک‌های بالستیک تاکتیکی آتاکامز آمریکا به
اوکراین
راضی بوده باشید.

احتمال ارائه موشک‌های بالستیک تاکتیکی آتاکامز آمریکا به
اوکراین  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۹ ۰۲:۳۹:۳۹