آمریکا در حال بررسی حمله نظامی به یمنی‌ها است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا در حال بررسی حمله نظامی به یمنی‌ها است به گزارش سوالات شرعی و احکام، خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ به نقل از منابع آگاه خود ادعا کرده است که آمریکا و متحدانش در حال بررسی حملات نظامی احتمالی علیه نیروهای یمنی هستند.
براساس این گزارش، پنتاگون در حال آماده کردن طرحی جهت پاسخ مهم به نیروهای یمنی است و این طرح قرار است به «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا ارائه شود.
بلومبرگ به نقل از منابع آگاه خود گفته است که آمریکا در حال برنامه ریزی برای انجام اقداماتی است تا بتواند توانایی نیروهای یمنی را فلج کند تا یمن نتواند کشتی‌های تجاری عبوری در دریای سرخ را مورد حمله قرار دهد.
همزمان، رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که عربستان سعودی قصدی برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در دریای سرخ ندارد.
رسانه‌های اسرائیلی علت عدم همراهی عربستان با ائتلاف آمریکا در دریای سرخ را ترس از درگیر شدن در جنگ جدید منطقه‌ای عنوان کردند. به گفته رسانه‌های اسرائیلی، عربستان به دنبال توافقی برای پایان دادن به جنگ با صنعا است و از این رو در ائتلاف دریایی آمریکا در دریای سرخ شرکت نکرده است.
در این حال رسانه‌های اسرائیلی ادعا کرده‌اند که امارات متحده عربی گفته است که در صورت تصمیم واشنگتن برای حمله بسیار مهم به صنعا، به ائتلاف دریایی در دریای سرخ با مشارکت آمریکا خواهد پیوست.
از سوی دیگر، وبگاه آمریکایی پولیتیکو در گزارشی به نقل از مسئولان پنتاگون بیان کرد که هزینه بالای سرنگونی پهپادها و موشک‌های یمنی‌ها مایه نگرانی فزاینده است.
پولیتیکو تاکید کرد که یک موشک به ارزش ۲ میلیون دلار برای سرنگونی یک پهپاد ۲ هزار دلاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مسئولان پنتاگون بیان کردند که کشتی‌های جنگی آمریکایی طی دو ماه گذشته ۳۸ پهپاد و موشک را در دریای سرخ سرنگون کردند.
پولیتیکو به نقل از کارشناسان تاکید کرد که معضل هزینه سرنگونی پهپادهای یمن نیازمند یک راه حل است و آمریکا باید به فکر گزینه‌هایی کم هزینه‌تر باشد.
این خبرگزاری به نقل از یک مسئول بلندپایه آمریکایی تاکید کرد که ۱۹ کشور از جمله برخی همپیمانان عرب به ائتلاف دریایی آمریکا در دریای سرخ برای حمایت از کشتی‌ها در این منطقه پیوستند.
ساعتی پیش از این نیز، «جان کربی»، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در سخنانی اعلام کرد که عملیات چندملیتی به رهبری ایالات متحده برای مقابله با حملات نیروهای یمنی در دریای سرخ فعالیت خواهد کرد.
کربی در سخنان خود تاکید کرد که ما در حال حاضر در حال بررسی وضعیت نیروهای یمنی هستیم، اما هنوز تصمیمی در مورد طبقه‌بندی نیروهای حوثی به عنوان یک سازمان تروریستی نگرفته‌ایم.
به گفته کربی، آمریکا و شرکای آن هر کاری که لازم باشد برای محافظت از کشتی‌ها در دریای سرخ انجام خواهند داد.
این مقام آمریکایی افزود: «نیروی ویژه دریایی یک ابتکار امنیتی چند ملیتی است که نظارت دریایی و دفاع از کشتی‌ها را انجام می‌دهد و کشتی‌ها و هواپیماهای کشورهایی که به گروه ضربت می‌پیوندند، با نیروهای آمریکایی در دریای سرخ همکاری خواهند کرد، هرچند پیوستن به نیروی دریایی داوطلبانه است و هر کشور با توجه به تصمیم خود، سطح مشارکتش را تعیین می‌کند.»
هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در کاخ سفید همچنین تاکید کرد که آمریکا و شرکا برای محافظت از کشتی‌ها در دریای سرخ آنچه را که لازم است انجام خواهند داد، هرچند واشنگتن امیدوار است که بتواند کشورها و قابلیت‌های دیگری را به نیروی دریای سرخ اضافه کند. امیدوارم از خبر آمریکا در حال بررسی حمله نظامی به یمنی‌ها است راضی بوده باشید.

آمریکا در حال بررسی حمله نظامی به یمنی‌ها است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۰ ۰۲:۳۷:۲۷