آمریکا با رفتار متناقض نباید ادعای انسانیت داشته
باشد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا با رفتار متناقض نباید ادعای انسانیت داشته
باشد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المیادین، «ابو آلاء الولایی»، دبیرکل «کتائب سید الشهداء» عراق به حمله پهپادی علیه نظامیان آمریکایی و کشته شدن نظامیان این کشور در اردن واکنش نشان داد.
در این ارتباط، دبیرکل «کتائب سید الشهداء» گفته است که گزینش پذیری در اصول انسانی و تناقض در رفتار آمریکا، انسانیت ادعایی را از واشنگتن سلب و چهره جنایتکارانه کاخ سفید را آشکار کرده است.
به گفته این مقام ارشد مقاومت عراق، آمریکا همدلی و همبستگی بین المللی را از دست داده است و امروز در انزوای واقعی در جهان به سر می برد.
الولایی به پیام «جو بایدن»، رییس جمهور آمریکا در همدردی با بستگان نظامیان کشته شده آمریکایی نیز اشاره کرده و با کنایه گفت که چگونه است قلب رییس جمهور آمریکا از کشته شدن این سه سرباز به درد می آید، اما از کشته و زخمی شدن ۱۰۰ هزار فلسطینی در غزه به درد نمی آید.
ساعاتی پیش نیز فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام با انتشار بیانیه‌ای، جزییات بیشتری درباره تلفات نیروهای آمریکایی در اردن اعلام کرد.
در بیانیه سنتکام آمده است: «پایگاه آمریکایی هدف قرار گرفته در شمال شرقی اردن قرار دارد و در هنگام حمله ۲۵۰ سرباز در آن حضور داشته است. همچنین به طور کلی این پایگاه میزبان حدود ۳۵۰ سرباز پیاده نظام و نیروی هوایی برای انجام ماموریت های پشتیبانی است.»
به گفته فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه، حمله به پایگاه پشتیبانی لجستیکی در برج ۲۲ شبکه دفاعی اردن رخ داد که بر اثر این حمله، ۳ سرباز کشته و ۳۴ نفر زخمی شدند که حال ۸ نفر از زخمی‌ها وخیم است.
سنتکام گفته است که ۸ سرباز مجروح که حال وخیمی داشتند، برای دریافت مراقبت های بهداشتی و درمانی پیشرفته از اردن خارج شدند.
در واکنش به حمله پهپادی علیه نیروهای آمریکایی در اردن، کاخ سفید اعلام کرد که جلسه مشورتی امنیت ملی آمریکا با حضور مشاور امنیت ملی و به همراه وزیران امور خارجه و دفاع، مدیر سیا و رییس ستاد ارتش در حضور «جو بایدن» برگزار شده است.
یک مقام نظامی آمریکایی هم به الجزیره گفته است که ما همچنان در حال بررسی مکانی هستیم که حمله به نیروهای ما در اردن از آنجا آغاز شده است.
منابع رسمی اردن نیز اعلام کردند که حمله به نیروهای آمریکایی منجر به زخمی شدن هیچیک از مرزبانان اردنی نشده است.
از سوی دیگر مقاومت اسلامی عراق با صدور بیانیه‌ای مسؤولیت حمله به نیروهای آمریکایی در اردن را برعهده گرفت.
در این بیانیه، مقاومت اسلامی عراق گفته است: «ما مسؤولیت خود را در قبال حمله‌ای که نیروهای آمریکایی را در اردن هدف قرار داد اعلام می‌کنیم.»
همچنین «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا ساعاتی پیش، هلاکت نظامیان آمریکایی در اردن بر اثر حمله پهپادی را تأیید کرد.
رییس جمهور آمریکا بدون ارائه هرگونه سند و مدرکی در این خصوص ادعا کرد: حمله به نیروهای ما که منجر به کشته شدن ۳ نظامی شد، توسط گروه‌های تحت حمایت ایران که در سوریه و عراق فعالیت می‌کنند، انجام شد!
در بیانیه بایدن در این خصوص ادعا شده است: در حمله پهپادی به نیروهای ما در شمال شرقی اردن نزدیک مرز سوریه، ۳ نظامی آمریکایی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند. همه مسببین این حمله را در زمان مناسب و به شیوه‌ای که ما انتخاب می‌کنیم، پاسخگو خواهیم کرد. در حال جمع آوری اطلاعات درباره این حمله هستیم و می‌دانیم که این حمله توسط گروه‌های افراطی مورد حمایت ایران صورت گرفته است!
بیانیه «جو بایدن» اضافه کرد: قلب آمریکا با کشته شدن ۳ نظامی -در حمله به نیروهای مان- در شمال شرق اردن سنگین و آکنده از غم شده است.
وی در این بیانیه خاطرنشان کرد: ما تعهد خود را نسبت به خانواده‌های قربانیان و مبارزه با تروریسم حفظ خواهیم کرد. امیدوارم از خبر آمریکا با رفتار متناقض نباید ادعای انسانیت داشته
باشد
راضی بوده باشید.

آمریکا با رفتار متناقض نباید ادعای انسانیت داشته
باشد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۹ ۰۲:۳۶:۳۱