آمریکا از تداوم حمایت از اوکراین با تجهیزات پدافند هوایی خبر
داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا از تداوم حمایت از اوکراین با تجهیزات پدافند هوایی خبر
داد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، وزارت امور خارجه آمریکا از گفتگوی تلفنی آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور با دمیترو کولبا همتای اوکراینی وی خبر داد.
بر اساس این گزارش، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بلینکن و کولبا در گفتگویی تلفنی پیرامون تداوم حمایت‌های امنیتی و اقتصادی از کی یف رایزنی کردند.
در همین راستا، آنتونی بلینکن گفت که آمریکا به حمایت از کی یف ادامه خواهد داد و این کمک‌ها شامل تجهیزات پیشرفته پدافند هوایی و خودروهای زرهی خواهد بود.
این در حالی است که سفیر اوکراین در لندن پیش از این از تاریخ گذشته بودن برخی سلاح‌هایی که کشورهای غربی به اوکراین ارسال می‌کنند، خبر داده بود.
«فادیم بریستایکو» گفت که کشورهای غربی تسلیحات تاریخ گذشته به این کشور ارسال می‌کنند.
سفیر اوکراین در لندن در عین حال افزود که به تازگی تحولات مثبتی پیرامون ارسال تسلیحات غربی به اوکراین ایجاد شده است.
لازم به ذکر است که ارتش روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های خودمختار دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شده است. به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از هشت سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی‌یف قرار داشتند».
آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند. از سوی دیگر «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است. امیدوارم از خبر آمریکا از تداوم حمایت از اوکراین با تجهیزات پدافند هوایی خبر
داد
راضی بوده باشید.

آمریکا از تداوم حمایت از اوکراین با تجهیزات پدافند هوایی خبر
داد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۴ ۰۲:۴۳:۲۹