آغاز فعالیت مجدد سامانه بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی
یزد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آغاز فعالیت مجدد سامانه بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی
یزد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتمای استان یزد، محمدرضا فلاحتی اظهار داشت: کارگران ساختمانی که متقاضی استفاده از بیمه تامین اجتماعی هستند می توانند در سامانه ثبت‌نام کرده و با طی مراحل فرآیند شناسایی و تائید شعب تأمین اجتماعی از مزایای پوشش بیمه‌ای بهره‌مند شوند.
وی ادامه داد: کاربران دستگاه‌های اجرایی سامانه (اداره های تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها، شعب سازمان تأمین اجتماعی و بازرسین و سربازرسان انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی) نیز می‌توانند مراحل بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را از طریق این سامانه انجام داده و به اعتراض آن‌ها رسیدگی کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد تصریح کرد: تمامی کارگران ساختمانی حائز شرایط متقاضی بیمه نامه تأمین اجتماعی در سراسر کشور می توانند با در اختیار داشتن مدارک مورد نیاز (کارت ملی و شناسنامه، قبوض برق و تلفن ثابت، کارت مهارت معتبر از سازمان فنی و حرفه ای)، نسبت به ثبت نام در این سامانه و گرفتن کد رهگیری اقدام نمایند.
وی اضافه کرد: فرایند استحقاق سنجی متقاضیان، از طریق استعلام و بازدید میدانی، توسط متصدیان امر صورت گرفته و نتیجه، به واجدین شرایط اطلاع رسانی می شود.
فلاحتی با اشاره به اینکه طبق مصوبه کارگروه رفع موانع اجرایی بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، ثبت نام کلیه کارگران ساختمانی اعم از بیمه شده و بیمه نشده در این سامانه الزامی می باشد، تاکید کرد: برای کلیه حائزین شرایط بازرسی به صورت رایگان صورت می گیرد.
وی یکی از شرایط بهره مندی از بیمه کارگران ساختمانی را ارتباط کارگر به هر نحوی در رابطه با ایجاد، توسعه، تجدید بنا، تعمیرات و تخریب مربوط به ساختمان که به طور مستقیم شخص در آن اشتغال دارد و در برابر آن مزد دریافت می نماید عنوان نمود و گفت: از دیگر شرایط بهره مندی کارگران از بیمه می توان به این موارد اشاره کرد که: شخص باید در حرفه خود دارای کارت مهارت فنی معتبر از سازمان فنی و حرفه ای باشد. عضو هیچ یک از صنوف دیگر که دارای مجوز هستند، نباشد. مالک وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی و کار نباشد.
فلاحتی همچنین از دیگر شروط استفاده فرد از بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را این موارد عنوان کرد: فرد دارای کارت بهداشت که معرف حضور در واحدهای صنفی تحت نظارت وزارت بهداشت است، نباشد. مشمول مقررات خاص از نظر بیمه و بازنشستگی نباشد. مشغول به فعالیت در سایر حوزه های تجاری، بازرگانی، خدماتی و صنعتی نباشد. امیدوارم از خبر آغاز فعالیت مجدد سامانه بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی
یزد
راضی بوده باشید.

آغاز فعالیت مجدد سامانه بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی
یزد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۴ ۰۲:۴۰:۳۶